דלג לתוכן ראשי דלג לחיפוש דלג לתפריט תחתון
לוגו עלית משוגעים לשוקולד
לוגו עלית משוגעים לשוקולד
לוגו עלית משוגעים לשוקולד
Personas פרסונות

מישי בוטיק

דקל בלעיש

אחרי כמה שנים כבנקאי החליט דקל בלעיש לעזור מדי פעם לאבא של אשתו - מישי בלוג - בבוטיק השוקולד שלו. די מהר הפכה יצירת שוקולד לאהבת חייו ולקריירה חדשה

מישי בוטיק שוקולד

מגוון גדול המשלב את כל טכניקות העבודה עם שוקולד. דקל בלעיש, מישי שוקולד

מה זה שוקולד בשבילך?
חומר גלם פשוט וטעים שעושה טוב לאנשים.

מהו הזיכרון הראשון שיש לך משוקולד?
טבלת שוקולד חלב בעטיפה צהובה עליה מצוירים חייל וחיילת שאבא שלי הביא איתו כשחזר ממילואים.

מה הביא אותך להיות שוקולטייר (למה דווקא שוקולד)?
זה היה כאילו מקרי אבל בעצם ממש לא. עד לפני כעשר שנים עבדתי כיועץ משכנתאות בבנק גדול.
בתקופה זו מישי בלוג – אביה של אשתי, שוקולטייר שהתמחה בשוויץ (ומי שהקים את בוטיק השוקולד מישי) – השיק קורס שוקולד מקיף והזמין אותי להשתתף בו. זה היה בדיוק בנקודה בחיים שבה החלטתי על שינוי מקצועי והתחלתי לחפש בתחומים סמוכים, אך שוקולד ממש לא היה על הפרק.
בתקופת החיפוש החלטתי שעד שאמצא עבודה אעזור קצת למישי בבוטיק והגעתי פעמיים או שלוש בשבוע. הסקרנות, הרצון ללמוד והיכולת להבין טוב יותר את הדברים גרמה לי להתמסר לשוקולד ולעבודה איתו. גיליתי שאני אוהב את זה מאוד. במרוצת הזמן הציע לי חמ להצטרף לבוטיק, ולאחר חמש שנים של עבודה משותפת הבוטיק עבר לבעלותי ומאז אני שם. 

מה הם מקורות ההשראה שלך?
כל דבר, אבל ממש כל דבר, שיכול להצית פתאום מחשבה, רעיון או זיכרון שאפשר לתרגם לטעם של שוקולד.

מי הם השוקולטייר/ים שהכי השפיעו עליך?
בראש ובראשונה המורה שלי – מישי בלוג. חוץ ממנו ז’אק ז’נה (Jacques Genin), ז’אן פסקל
(Jean-Pascal Sérignat), סטאפן לרו (Stephane Lerou) ועוד רבים אחרים. 

מהי טביעת האצבע שלך כשוקולטייר (מה מאפיין אותו מבחינת טכניקה, סגנון וכדומה)?
מבחינת סגנון ונראו, אני הולך בדרכו של מישי מורי ורבי ועובד בכל טכניקות הייצור הקיימות (מעיצוב בתבניות, דרך זילוף ועד אנרוביג – חיתוך לצורות וציפוי). לכן אני חושב שהייחוד שלי טמון באני מאמין שלי – אני אוהב אוכל כנה ובהיר שאתה מכניס לפה ומבין מה טעמת. יש לי קטלוג, לצד כל פרלין או ממתק יש הסבר, אבל אני מעודד אנשים לטעום בלי לקרוא קודם ופשוט לתת לטעם הבהיר לדבר.

מהו השוקולד הכי מוזר שטעמת?
לא טעמתי מעולם שוקולד עם טעם מוזר (אני פתוח מאוד לטעמים חדשים), אבל פעם, כאשר אשתי ואני טיילנו באזור המרכז, נכנסנו למקום (לא רוצה לנקוב בשמו) שמוכר פרלינים עם מגוון של צורות וטעמים, קנינו לנו כמה פרלינים ולכולם ללא יוצא מן הכלל היה אותו הטעם. זה היה ממש מוזר.

 מהו השוקולד הכי טעים שאכלת אי פעם?
חבר הביא לי ממקסיקו טבלה של שוקולד לא מעוצב ולא מוקפד אך ארוז יפה (מיצרן קטן שלצערי לא שמרתי את שמו). מיד עם פתיחת האריזה חשתי שהניחוח הוא חדש, כאילו של שוקולד אחר. הטעם היה של שוקולד שלא עבר טמפרור, בלי תוספי טעם, עם טעם ונוכחות פראית וחיה של פולי הקקאו עצמם. זה שוקולד שהטעם שלו מחבר אותך למקום שבו הוא גדל נוצר – ממש יכולת לעצום את העיניים ולהרגיש שאני במטע קקאו במקסיקו.

מהו השוקולד הכי מוזר שהתבקשת להכין אי פעם?
סקסולוגית ביקשה ממני להכין שוקולד בצורת איבר מין זכרי מתבניות שהיא תביא לי. סירבתי. 

למי הכי היית רוצה להכין שוקולד?
לשני הסבים שלי: כמוס (שעלה מתוניסיה) – אבא של אבא שלי שנפטר כשאבי היה נער. ראיתי תמונה אחת שלו וגם לא היו כמעט סיפוטרים עליו – הייתי רוצה שהוא יידע שיש לו המשכיות, שידע מה הנכדים שלו עושים. סבי השני שלי – דויד אלגרבלי (אבא של יאמא), היה צורף אומן, הוא נפטר שהייתי בן 14 ולא הספקנו לנהל שיחות של מבוגרים. הייתי רוצה לשבת איתו ולשמוע מה הוא חושב על החיים, מה התפסית עולם שלו על סוג כזה של עבודה. הייתי רוצה שיידע שגם אני עושה תכשיטים, רק מסוג אחר.

איך אנשים מגיבים לשוקולד שלך? האם יש תגובה שחוזרת על עצמה מאנשים שטועמים את השוקולד שלך?
כל יום אני מקבל תגובות חיוביות ומפרגנות על כך שהשוקולד שלי הוא אחד מהטובים ביותר שיש.
לאחרונה התקשרה אישה בת 92 מאזור המרכז שקיבלה במתנה אריזת פרלינים. זו אישה שחיה את מרבית חייה בשווייץ וטיילה הרבה בעולם, והיא אמרה שזהו השוקולד הטעים ביותר שאכלה אי פעם. 

מכל הפרלינים ומוצרי השוקולד שלך – מהו הפרלין האהוב עליך ביותר ולמה?
אני אוהב את כולם אבל הבולט מכולם הוא פרלין נוגט צנובר. פרלין שאני גאה בו מאוד. זוהי יצירה שלי מאל”ף עד ת”ו שנוצרה מהאהבה שלי לסוגי נוגט וקרמל, ויש בה טעם מקומי של הצנובר.

 

 

מישי בוטיק שוקולד

אלכסנדר זייד 1‏ ‏קריית טבעון

9835722־04

mishi.co.il

עוד פרסונות שיעניינו אותך