דלג לתוכן ראשי דלג לחיפוש דלג לתפריט תחתון
לוגו עלית משוגעים לשוקולד
לוגו עלית משוגעים לשוקולד
לוגו עלית משוגעים לשוקולד
קרדיט: טל סיון ציפורין
זו׳רנל

עם הטעם, בלי החלב: סיפורו של השוקולד הטבעוני

כל שוקולד מריר רכיל הוא למעשה טבעוני, אבל מה עושים טבעונים שממש מתגעגים לשוקולד חלב? מתברר שיש להם המון אפשרויות שרוכבות על הדרך גם על הגל הבריא

שוקולד טבעוני הוא שוקולד ללא כל מוצרים מן החי. הוא הרבה יותר נפוץ ממה שנהוג לחשוב – למעשה כל שוקולד מריר הוא טבעוני. אפשר למצוא היום על כל מדף בסופר כמה וכמה סוגים של שוקולד כזה, של מותגים ידועים וגדולים. מובן שכדאי לבדוק את רשימת המרכיבים שמופיעה על כל אריזה כדי לוודא שהשוקולד הוא אכן ללא תוספות חלב. שוקולד מריר נחשב כמובן משובח יותר ככל ששיעור מוצקי הקקאו בו גבוה יותר.

שוקולד חלב טבעוני הוא שוקולד ללא מוצרי חלב, אלא שבאמצעות מרכיבים ותהליכי ייצור שונים מהרגיל, מעניקים לו טעם עדין המזכיר את הגרסה החלבית המקורית. כך מייצרים יצרנים שונים גם שוקולד לבן טבעוני. מעבר לכך, כל סוגי השוקולד הנא הם טבעוניים.

קרדיט: Shutterstock

עם עליית מגמת הטבעונות וה”ללא לקטוז” בעולם ובארץ החלו היצרניות הגדולות לפתח מוצרים שיתאימו לדרישות החדשות. בסלון בשוקולד של שנת 2019 בפריז, השיקה ענקית השוקולד ברי קליבו את M_lk Chocolate – שוקולד חלב טבעוני המבוסס על תחליפי חלב טבעיים בעל מרקם וטעם כשל שוקולד חלב מסורתי. גם חברת קדברי הבריטית הודיע בתחילת שנת 2020 על פיתוח קו מוצרים טבעוני. פיתוח שוקולדים טבעוניים הוא גם נחלתם של שוקולטיירים ארטיזנליים. רבים מהם השיקו קולקציה טבעונית הרבה לפני שענקיות השקולד החלו בכך.

אצלנו בארץ הסיפור של יצרני שוקולד פנדהמדגים היטב את העלייה בביקוש לשוקולד חלב טבעוני. דניאל ברקת ואליה עדי הם בני זוג חובבי שוקולד שהפכו לטבעונים והחליטו לפתח שוקולד חלב טבעוני כדי לה]פסיק להתגעגע. הם החלו לערוך ניסיונות בבית ובשלב בו החליטו לנסות ולהפוך את התחביב לעסק הם פתחו פרויקט הדסטרט – הם הצליחו להגיע ליעד שהציבו תוך שעות ספורות, הישג בלתי נתפס לזוג אנונימי, וגייסו לבסוף סכום שהיה כמעט פי שבע מהסכום המקורי. הם הגשימו את החלום ופתחו מפעל לייצור שוקולד שבו הם מייצרים שוקולד “חלב” עם סויה וקוקוס, ועם תוספות כמו נוגט, בוטנים, קרמל ומלח גם, ויש להם גם גרסה לשוקולד לבן טבעוני בטעמי וניל ועוגיות.

קרדיט: Shutterstock

מלבד פנדה יצרנית מעניינת נוספת של שוקולד טבעוני אשר משלבת אותו גם עם חומרי גלם מהעולם הבריא היא תמר עדי שתחת השם השוקולד של תמר מכינה פרלינים של שוקולד ביתי טבעוני המיוצר מקקאו ושמן קוקוס אורגני. הפרלינים מגיעים עם תוספות כמו טחינה, קפה אורגני והל, אגוזים, גוג’י ברי, צ’ילי, חמאת בוטנים אורגנית ועוד.

השוקולד הטבעוני החדש מנסה אצל רבים מהיצרנים ללכת צעד נוסף ולהיות בריא יותר וטבעי יותר. חברת Ichoc הגרמנית למשל מייצרת שוקולד מקקאו אורגני וחלב אורז. מלבד שוקולד “חלב” קלאסי יש שוקולד עם תוספות כמו אגוזים, נוגט ועוגיות. השוקולד נמכר בעיקר בבתי טבע. Lalabite היא חברה קטנה מפינלנד שמייצרת שוקולד טבעוני שפונה גגם לאנשים שאלרגיים לחלב, לגלוטן, לאגוזים, לבוטנים, לסויה ולשומשום. כל השוקולדים של החברה, המיובאים לארץ על ידי אם שחיפשה שוקולד שיתאים לבתה האלרגית ללקטוז, מיוצרים במפעל נקי מהאלרגנים הללו. יש להם מגוון רחב של שוקולד “חלב” עם תוספות וגם שוקולד מריר ומטבעות שוקולד מריר לאפייה.