דלג לתוכן ראשי דלג לחיפוש דלג לתפריט תחתון
לוגו עלית משוגעים לשוקולד
לוגו עלית משוגעים לשוקולד
לוגו עלית משוגעים לשוקולד
נוסטלגיה

סוד של 85 שנים: סיפורו של חטיף המקופלת

מקופלת מזוהה היום לגמרי עם עלית, אבל היא בעצם הומצאה בשנת 1935 בחברת ליבר, שהיתה מתחרה של עלית, עד שעלית רכשה אותה לבסוף בשנת 1970. מספרים שהמקופלת היתה אחת הסיבות העיקריות לרכישה, כי בעלי עלית, דוד מושוביץ’ מאוד רצה את סוד יצור המוצר לעצמו, עד שהגשים את החלום.

מאז 1935 ועד היום, תהליך ייצור המקופלת נשמר בסוד כמוס, ורק אנשים ספורים במפעל יודעים את תהליך הייצור. פס הייצור שמור וסגור, והוא היחיד שאין אליו גישה למבקרים מאף סוג.

כל כך הרבה אנשים ניסו לאורך השנים לחקות את תהליך הייצור למקופלת, כך שהחיפוש “מתכון מקופלת” מעלה 34,000 תוצאות שונות בגוגל. אף אחת מהן לא באמת מתקרבת לתוצאה האמיתית.

בישראל נאכלים בכל שנה 12 מליון חטיפי מקופלת, גרילה וגם מיני. אבל לא רק בישראל אוכלים מקופלת, גם בארה”ב, קנדה, צרפת, בלגיה, איטליה, אוסטרליה, דרום אפריקה והולנד נמכרים חטיפי מקופלת ישראלים למהדרין.

מאז ומתמיד מקופלת מדורגת כאחת מבין חמשת חטיפי השוקולד הכי אהובים בישראל, אבל בקרב גילאי 12-17 היא מדורגת באופן קבוע במקום הראשון.

המרקם העדין של המקופלת יוצר לא מעט פירורים בתחתית האריזה האישית שלה. אחרי לא מעט מחשבה, החליטו בעלית לנצל את הפירורים האלה לצורך קידום מכירות, והמציאו את הסלוגן “מקופלת – עד הפירור האחרון”, עם פרסומת שבה דוגמנית מרוקנת את כל הפירורים שנשארו באריזה. הדוגמנית המדוברת היתה לא אחרת מחברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס.

אחד הדיונים הכי נפוצים בקרב חובבי חטיפי שוקולד הוא כיצד אוכלים את המקופלת: ביסים רגילים? לפורר את כולה בשקית ולשפוך לתוך הפה? או אולי בכלל להכניס למקרר ולאכול אותה כשהיא פריכה ולא קרמית?

עד כמה פופולרית המקופלת? יש לך קבוצת מעריצים פעילה בפייסבוק, והזמר מומי לוי הוציא שיר שנקרא “בא לי מקופל” ויש לו מעל 700,000 צפיות ביוטיוב.

למרות שהמקופלת מיוצרת רק בטעמי שוקולד חלב, מריר ולבן, לאורך השנים הלקוחות מבקשים עוד ועוד טעמים מיוחדים. בין הטעמים שעלו לבקשה: ריבת חלב, קרמל, תות, סוכריות קופצות, שקדים, חלבה, קרם נוגט, מקופלת חצי חצי, מקופלת כחול לבן מיוחדת ליום העצמאות, מקופלת חלולה כדי לשתות דרכה חלב או שוקו ואפילו פירורי מקופלת מוכנים מראש, כדי לקשט איתם עוגות.