דלג לתוכן ראשי דלג לחיפוש דלג לתפריט תחתון
לוגו עלית משוגעים לשוקולד
לוגו עלית משוגעים לשוקולד
לוגו עלית משוגעים לשוקולד
זו׳רנל

מעבר לשוקולד: השימושים הנוספים לקקאו

בני המאיה האמינו שהקקאו הוא מתנת האלים לאנושות, ואכן מדובר במתנה שלא מפסיקה לתת. חוץ משוקולד - חברו הטוב (האמיתי) של האדם - פירות הקקאו אחראים גם לתמרוקים, אינספור מוצרי מזון ואפילו תרופות

כולם יודעים שפירות הקקאו הם בעצם הבסיס לכל שוקולד אשר יהיה והם אלו שמעניקים לו את רוב הטעם. כולם גם מכירים את אבקות הקקאו שנוצרות מעיבוד הפרי ומשמשות ליצירת משקאות קקאו או קינוחים, אולם לא כולם יודעים שמפירות הקקאו מכינים לא מעט דברים נוספים. למעשה לא מעט תעשיות משתמשות בתכונות הייחודיות של הפולים, וחלק מהשימושים מפתיעים מאוד. לשם הכנת השוקולד משתמשים רק בזרעים של פירות הקקאו, ששוכנים בתוך הפרי כשהם מכוסים בציפה לבנה, מה שאומר שתהליך הכנת השוולד משאיר אחריו לא מעט קליפות מיותמות וגם את הציפה הלבנה. החלקים הללו מיותרים לשוקולד אך יש להם שימושים אחרים.

קליפה ריקה?
אחד השימושים הנפוצים בקליפות הוא הפיכתן לאוכל לחיות משק. הקליפות מיובשות, נטחנות ומועברות למשקי החיות. שימוש נפוץ נוסף בקליפות מיובשות הוא כדשן לגידולי קקאו חדשים או גידולי ירקות ופירות אחרים. חלק מהקליפות מפוזרות על פני האדמה עצמה בשטחים חקלאיים כדי ליצור מעין שכבת בידוד מהשמש השומרת על האדמה לחה לזמן ממושך יותר אחרי ההשקיה. במדינות מסוימות משתמשים בקליפות גם לייצור סוגים מסוימים של סבון רך, אחרי ששורפים אותן עד לקבלת אפר עדין שמשמש בתעשיית הסבון.

סגולות בריאותיות. קרדיט: Shutterstock

“מיץ קקאו”
הציפה הלבנה העוטפת את הזרעים לחה ועסיסית, כשסוחטים אותה למיץ מקבלים נוזל עשיר בטעמים וסגולות בריאותיות. ממש לאחרונה – רכוב על הגל הבריאותי שהכריז על פירות הקקאו כעל מזון על – החל מיזם חדש לשווק את המיץ בקרטונים מעוצבים כמשקה בריאות. באופן מסורתי (ממש מסורתי – הנוהג הזה החל לפני אלפי שנים) הנוזל והציפה מותססים ומשמשים לייצור אלכוהול וליקרים בטעמי קקאו. יש יצרנים שאפילו מייצרים מהנוזל הזה ברנדי קקאו מיוחד. בעידן המודרני גילו כי מיץ הקקאו מלא בפקטין – החומר שמשמש לייצוב והסמכת ריבות וממתיקים ומצוי בהרבה פירות אחרים, אבל יש פירות, כמו תותים למשל, שצריכים תוספת פקטין חיצונית כדי להסמיך. בתהליך מיוחד מייצרים מנוזל הקקאו הזה פקטין נקי, שמשמש להכנת ריבות אחרות.

קרדיט: Shutterstock

החמאה הבריאה בתבל
בתהליך הכנת השוקולד מפרידים מהזרעים את הרכיב השומני המכונה חמאת קקאו היא הופכת לרכיב בשוקולד אבל היא מתאימה גם לאינספור שימושים אחרים. טבעונים רבים משתמשים בה במקום חמאה במתכוני אפייה אבל היא לא מתחילה ומסיימת את חייה במטבח. חמאת הקקאו השומנית הזאת תורמת לליחוח והיא מכילה נוגדני חמצון, מה שהופך אותו לבריאה מאוד לעור. ואכן, לא מעט מוצרי קוסמטיקה כוללים בתוכם חמאת קקאו כחומר מעשיר, בקרמים ובתמרוקים שונים.

פולי הקקאו מכילים חומרים שונים שנקראים פיטוכימיקלים, ומחקרים מסוימים הוכיחו שהם מועילים לתפקוד תקין של מערכת כלי הדם בגוף ומשפיעים לטובה על בעיות לב. אף על פי ששימוש ממוסד ומוסדר בפירות הקקאו בתעשיית התרופות עדיין אינו קיים, זה כנראה רק עניין של זמן, שכן המחקר עבר מגילוי התכונות המיטיבות של פירות הקקאו, לניסיונות לרתום את התכונות הללו לתרופות לטיפול בחולי לב.