דלג לתוכן ראשי דלג לחיפוש דלג לתפריט תחתון
לוגו עלית משוגעים לשוקולד
לוגו עלית משוגעים לשוקולד
לוגו עלית משוגעים לשוקולד
קרדיט: אילן שוקולד נא צילום אביגיל - אילן שוקולד נא
זו׳רנל

הכי קרוב לטבע: סיפורו של השוקולד הנא

שמעתם כבר על שוקולד נא? מדובר בטרנד הבוער בעולם הבריאות, הוא אולי לא יכול לספק את התשוקה לחטיף מענג אבל הוא בטוח יכול לעשות לכם טוב. אז איך מייצרים אותו ואיפה משיגים?

שוקולד נא הפך בשנים האחרונות לטרנד והוא ממשיך לצבור עניין וביקוש בזכות התחזקות מגמות בריאותניות וטבעוניות בתזונה. אפשר להתווכח אם הוא בריא, טעים ואיכותי יותר, אבל כדאי קודם כל להבין מה ההבדל בינו לבין השוקולד התעשייתי הרגיל.

שוקולד נא (או שוקולד רואו) הוא שוקולד שאינו עובר חימום וקלייה בתהליך ייצורו וגם לא חימום מינימלי. לרוב שוקולד זה מופק מקקאו אורגני שמופק בתנאי סחר הוגן מפולי קקאו מזן קריולו – פולים באיכות גבוהה.

קרדיט: אילן שוקולד נא צילום אביגיל – אילן שוקולד נא

ההבדלים העיקריים בין שוקולד נא לשוקולד המיוצר בייצור תעשייתי:
1. בייצור התעשייתי הקונבנציולי פולי הקקאו מחוממים לטמפרטורה של 130־400 מעלות אשר מדללת חלק מהערכים התזונתיים המצויים בפולים. בייצור שוקולד נא משתמשים בפולים לא קלויים שבהם מצויים מרב הערכים התזונתיים שבפרי או לחליפין בפולים שמחוממים לטמפרטורה נמוכה יחסית של 42 מעלות לכל היותר, אשר אינה פוגעת בערכים התזונתיים. יש האומרים כי הוויתור על הקלייה של הפולים והשימוש בטמפרטורה נמוכה אינם מספיקים בשביל להרוג חיידקים שמצויים לעיתים בפרי הקקאו, וגם אינם מספיקים כדי לייצר טעם עמוק (שכן הקלייה בטמפרטורה גבוהה מעמיקה את הטעמים המצויים בפרי).

2. בייצור התעשייתי הקונבנציונלי מוסיפים לאבקת הקקאו סוכר לבן, אבקת חלב, חומרים משמרים ומייצבים, לצד שאר מרכיבי טעם משתנים. בקקאו הנא מקפידים על שימוש בממתיקים טבעיים לא מעובדים ברוב המקרים.

אילן שוקולד נא צילום אביגיל – אילן שוקולד נא

השוקולד הנא אינו מתוק כשוקולד רגיל, הטעם שלו רענן אבל יש בו גוונים של מרירות וחומציות ולעמים הטעמים שלו מאוד עזים. הוא נחשב למזון על אז גם אם הוא לא יענה לכם על הקרייב לחטיף שוקולד הוא לחלוטין יכול לתרום לבריאות שלכם. בארץ אפשר למצוא כמה יצרנים שמשווקים אותו ויאפשרו לכם להעשיר את התזונה שלכם.

שוקולד עומרים יצרני שוקולד ביתי המציעים מבחר שוקולדים המיוצרים ללא חימום מ־80 אחוז קקאו כהה עם אגבה כממתיק תמצאו אצלם שוקולד נא עם שלל תוספות כגון מלח ים אטלנטי, טחינה, מנטה או צ’ילי.
http://www.omarimchocolate.co.il/html5/?_id=11909&did=9379&G=11909

שורשי ציון מפעל רואו פוד המייצר כמה סוגי פרלינים משוקולד נא. יש שוקולד נא עם תוספות כמו פיסטוקים, פטל, תפוז וקפה.
https://www.shoresheitzion.com/rawcacaochocolate

אילן שוקולד נא יצרן שוקולד נא ארטיזנלי. השוקולד שלו כולל מוצקי קקאו וסירופ מייפל טבעי אורגני. בין מבחר הפרלינים יש שוקולד עם שקדים אורגניים מיובשים במייבש מזון, חמוציות אורגניות ופולי קפה.