דלג לתוכן ראשי דלג לחיפוש דלג לתפריט תחתון
לוגו עלית משוגעים לשוקולד
לוגו עלית משוגעים לשוקולד
לוגו עלית משוגעים לשוקולד
קרדיט תמונה: Shutterstock
זו׳רנל

אהבה נוזלית: משקאות השוקולד שחייבים להכיר

עם סודה וקצפת לארוחת בוקר, בשיקוי אינדיאני קדום, כליקר שעוזר להעביר את הטיסה או בקוקטייל שמתפקד גם על תקן קינוח. ככה שותים שוקולד

שוקו הוא כמעט שם נרדף לילדות, קשה לאתר ילד ישראלי שלא חיכה לשוקו בשקית בקיץ או לשוקו חם (מאבקת שוקולית) בחורף, אבל שוקולד או קקאו עומדים בבסיס של שפע משקאות אחרים, רובם ממש לא מיועדים לילדים. השימוש הראשון בפולי הקקאו היה ליצירת מעין יין קקאו אלכוהולי שהוגש קר. האינדיאנים הקדומים במקסיקו שתו אותו בטקסים דתייים עוד לפני יותר מאלף שנה. כשהגיע הקקאו לאירופה הוא הפך למשקה חם (ולא אלכוהולי) שהגישו בני המלוכה לאורחים האצילים. מאז הולידו הקקאו והשוקולד עוד משקאות נהדרים. 

שוקולטה
(או פשוט Hot Chocolate באנגלית) מכינים באחת משתי דרכים: מאבקת קקאו טבעי שממיסים בחלב ומוסיפים לה ממתיקים (לפעמים גם קצת תבלינים כמו וניל או קינמון), או על ידי המסת טבליות שוקולד מריר או פרלינים בחלב חם (ויש מי שמשלב את שתי שיטות ההכנה). במאה ה־16-בימים שבהם השוקולטה הייתה משקה של אצילים (בעיקר בחצר המלוכה הספרדית) עוצבו כלי פורצלין מיוחדים (ספלים וקנקנים) במיוחד עבור המשקה המלכותי, הכלים והמשקה זכו להופיע בציורים של אמנים נחשבים בני התקופה, ותוכלו גם לפגוש בקנקנים המאויירים וארוכי הצוואר גם כיום – הם חלק מתערוכת הקבע של מוזיאון המטרופוליטן בניו יורק.  

שוקולטה או פשוט Hot Chocolate. (קרדיט: Shutterstock)

סודה שוקולד 
האמריקאים ידועים בחיבתם לשילובי משקאות לא שגרתיים (טעמתם פעם בירה שחורה עם כדור גלידה?) אחד השילובים האלו – שאהוב במיוחד על ילדים – הוא סודה־שוקולד. המשקה הזה אמנם היה בשיא תהילתו בשנות ה־70־80 של המאה הקודמת, אבל הוא מוגש גם היום בלא מעט בתים בתור משקה בוקר לגיטימי. מדובר בעצם בסוג של שוקו ביתי שמכינים מאבקת שוקו או מסרופ שוקו (שלא ממש נפוץ אצלנו, אבל משמש בארצות הברית ליצירת משקאו שוקו), שמערבבים עם מי סודה במקום עם חלב ומוסיפים לו קצפת או גלידה. התוצאה היא משקה שוקו קצת קליל יותר מזה שמבוסס על חלב, והוא כמובן גם תוסס. יש גם גרסאות תעשייתיות מבוקבקות הידוע מכוללן היא שיתוף פעולה בין יצרני השוקולד מאונטיין דיו ויצרנית המשקאות דרנגו.  במסגרת השדרוג שחל לאחרונה במעמדם של פירות הקקאו לדרגת מזונות על, בשוק המשקאות המוכנים החלו לצוץ משקאות סודה־קקאו בריאים בתוספת ג’ינג’ר או מנטה, במתיקות מתונה ועם נוכחות של טעמי הפרי.  

מוקה 
משקאות המוקה נפוצים בעיקר בארצות הברית והרבה פחות מוכרים באירופה, אבל בכל זאת הצליחו להתבסס גם אצלנו. מדובר בעצם במשקאות חלב שמשלבים קפה ושוקולד, אבל המקור שלהם אחר לגמרי. המוקה קרויה על שם מחוז מוח’ה בתימן, שהיה מקום גידול עיקרי של קפה במאות 15־17. לקפה שיוצר שם היה טעם שהוא שילוב של שוקולד וקפה, וממנו נוצרו משקאות המוקה המקוריים. היום, כדי להכין מוקה, פשוט מכינים סוג של קפה לאטה שרובו חלב חם, ומוסיפים לו מעט שוקולד כדי להמתיק ולאזן את המרירות, וכך יוצרים את הטעם המוכר כל כך של קפה עדין ומתוק. 

ליקרים 
ליקר שוקולד הוא אחד מהליקרים המוכרים והנפוצים ביותר בעולם ויש עדויות לקיומו עוד במאה ה־17 בצרפת, בשנים שבהן החלו להתנסות ביצירת ליקרים בהמון טעמים שונים. לנו היה רומן לוהט במיוחד עם המשקה. בשנים המוקדמות של המדינה ליקר שוקולד ישראלי בשם סברה (צבר באנגלית) היה מוצר דגל מקומי וידוע בארץ ובכל העולם. את הסברה החלו לייצר ביקבי כרמל בשנות ה־60 של המאה הקודמת משוקולד ותפוזים (תפוזי ג’אפה ישראלים נחשבו אז לטובים בעולם). הליקר הפך די מהר למקור גאווה העיקרי של היקב ושל ישראל בכלל, עד כדי כך שחברת אל על הגישה לנוסעים כוסית ליקר בכל טיסה במשך עשור שלם.

קוקטיילים בטעמי שוקולד. (קרדיט: Shutterstock)

קוקטיילים 
אפשר להכין גם קוקטיילים בטעמי שוקולד. יש קוקטיילים שמתבססים בפשטות על אחד מסוגי ליקר השוקולד הקיימים ויש כאלו שהולכים עם השוקולד רחוק יותר ועושים שימוש בשוקולד לבן שוקולד חלב או מריר מומסים, אבקת קקאו או חמאת קקאו. אחד הקוקטיילים הקלאסיים המובססים על ליקר נקרא מרטיני שוקולד, והוא שילוב של וודקה איכותית וליקר שוקולד שיחד יוצרים שילוב מתוק שעולה לראש די מהר. אפשר גם לקשט את הקוקטייל המוכן באבקת קקאו, שתורמת מעט מרירות נעימה בכל לגימה והופכת את המשקה למעניין ובוגר יותר.  

מרטיני שוקולד, שילוב טעמים משגע. (קרדיט: Shutterstock)

הקוקטיילים שעושים שימוש בשוקולד מומס הם בדרך כלל קוקטיילים שנחשבים כבדים ומתוקים יחסית, ולכן מוגשים לקראת סוף הארוחה, לצד הקינוח או אפילו בתור קינוח בעצמם. חלקם גם מגיעים בסגנון מילקשייק, עם קצפת וקישוטים, ליצירת המשקה המתוק והאלכוהולי המושלם כמו קוקטייל Twist and Shout המפורסם של רשת הארד רוק קפה, המשלב שוקולד מומס, גלידת וניל, רום מתובל ובירה גינס, ליצירת שילוב טעמים מתוק־מריר.